Car Tycoon İncelemesi

Car Tycoon, birkaç bölgeden oluşan bir harita üzerinde, kırmızı, yeşil, mavi ve sarı renkteki 4 firmanın birbirlerini batırma çabasını konu alan ve araba sektöründe geçen harika bir tycoon oyunudur. Çeşit çeşit arabalar üretip elimizdeki galeride bu araçları satarak sermayemizi büyütüp, belediyenin ara ara açık arttırmaya açtığı binalar için en yüksek teklifi veren olarak oranın sahibi ve o bölgenin en büyük araba satıcısı olabiliriz.

cartycoon_10İşin Sırrı Ar-Ge’de

Ne kadar çok sevilen bir araç modeli tasarlasakta belirli bir zaman sonra o araçtan artık satamamaya başlayacağız. Çünkü eğer Ar-ge çalışmalarına zaman ayırmaz isek, rakiplerimiz daha yüksek torklu ve düşük yakıt tüketimli motorlar üretecek ve daha yeni kasa araçlar üretmeye başlayacak. Buda bizim tahttaki yerimizi rakibimize kaptırmamıza neden olacak.Bu nedenle fabrikanın üretim bandına verdiğimiz değeri Ar-ge ve pazarlamayada ayırmalıyız. Yoksa ufak bir şehirde en fazla araba satıcısı biz olamayız.

cartycoon_07Servis ve Yakıt İmkanı

Araçların bakım ve onarımı en az satmak kadar zordur. Geniş bir servis ağı oluşturmak müşterinin gözünde arabamıza değer verdiğimiz anlamına gelir ve rakiplerimizden bir adım öne geçebiliriz. Yakıt ise, kendi müşterilerimize satacağımız ve diğer müşterileri de kendimize çekebileceğimiz ayrı bir durum. Ne kadar çok benzin istasyonuna sahipseniz insanların sizi tercih etme imkanı da artacaktır.

Her Müşteri için Özel Tasarım (Niş Pazarlama)

Sadece sedan üretip aile arabası olarak satmak yerine, sport kasa, hatchback, 4×4, vagon vb. kasalar üreterek her türlü müşteri grubuna araçlarımızı satmalıyız. Hangi renkte oynuyorsak haritayı o renge boyamak için bunu yapmalıyız. Galerilerde belirli bir limit var. 3 model sergileyebiliriz ama birden çok galeriye sahipsek model sayımızı arttırmak elimizde. Kamyon dahi üretip satabiliyoruz oyunda buda oyunun çeşitliliğini arttırıyor bizim için.

Car Tycoon Ekran görüntüleri için tıklayın.

Oyun:

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir