Game Dev Tycoon İncelemesi

gamedevtycoonincelemesi

Hepimiz oyun oynamayı seviyoruz. Çünkü çocukluğumuzdan buyana sürekli olarak çeşitli oyunların içerisinde kendimizi buluyoruz. Biraz büyüdükten sonra teknoloji ile tanışıp bilgisayar, playstation hatta atariler ile oyunlar oynayıp keyifli vakitler geçiriyoruz.

Bazende hakkımız kalmayınca yani canımız bittiğinde sinir küpüne dönüyoruz. İşte Game Dev Tycoon oyun sektörünü bizlere tanıtan tanıtırken de bu sektörde nasıl lider olunur, hayaliniz deki oyun hangi temalarda olmalı gibi soruları cevapladığınız mükemmel bir oyun.

Son yıllarda çıkan en iyi tycoon oyunu diyebiliriz Game Dev Tycoon için. Ufak bir garajda tamamen kendi yeteneklerimiz kullanarak ürettiğimiz oyunları satarak tanınan bir oyun firması olma yolunda ilerleyeceğiz. Yaptığımız birçok oyun, oyuncular tarafından belkide sevilmeyecek. Ama gün gelecek ve yaptığınız bir oyun çok fazla satın alınacak ve size çok fazla para kazandıracak. Sizde bu paralar ile kira ücretinizi ödeyecek ve elinizdeki daha fazla para ile işinizi büyütebileceksiniz.

İlk olarak ufak bir büro ve birkaç çalışan ile daha büyük oyunların üzerinde çalışmaya başlayacaksınız. Grafik motoru, ses teknolojisi, multiplayer, level sistemi derken kendi oyun motorunuzu yapıp bir sonraki oyunda bu motoru kullanabileceksiniz. Boş zamanlarda yeni oyun kategorilerini araştırıp popüler kategorilerde yeni oyunlar üretip daha fazla oyuncuya firmanızı tanıtabilirsiniz.

Tutmuş oyunlarınızı geliştirip yeni özellikler ekleyerek yeni versiyonları çıkarmanız oyun severleri sevindirecektir. Ayrıca her yaptığınız yeni oyunda sizi takip eden fanların sayısı da artacaktır. Oyun motorunuzu sürekli olarak geliştirmeyi unutmayın. Çünkü çağın gerisinde kalırsanız unutulan bir oyun firması olursunuz. İşleri büyüttüğünüzde giderlerinizin de artacağını unutmayın.

Ürettiğiniz her oyun sizin yeteneklerinizi ve çalışanlarınızın becerilerini geliştirecektir. Oyun üretme ekranında görev planı yapabilirsiniz. Grafik becerisi yüksek bir elemana oyunun grafik bölümünde görev verirseniz oyunun puanı yüksek olacaktır.

Oyun:

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. 27 Eylül 2016

    […] hakkında daha fazla bilgi almak için “Game Dev Tycoon” yazımıza göz […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir