RailRoad Tycoon 2 İncelemesi

Bakmayın öyle grafiklerine, oyunun dinamiği hoşunuza gidecek. Tycoon severlerin oynayıp memnun kaldığı nadir oyunlardan biridir Railroad Tycoon 2. Oyun çıkış tarihi itibari ile(Windows için 1998) piyasa oyunlarının büyük babası olarak görülsede halen bu oyunların verdiği tadı veren oyunlar çıkmadı. Gerçekçi bir arazi yapısı oyunu resmen oyuncuya yaşatıyor.

Afrika, Amerika ve Avrupa kıtalarından oluşan haritalarda kuracağınız trenyolu taşımacılık şirketini, harita üzerinde bulunan şehirleri, oluşturacağınız demir yolu ağı ile birbirlerine bağlayıp trenler ile hem yolcu hemde yük yaşımacılığı yaparak şirketi karlı halde tutmak ve aynı zamanda trenin ulaşmadığı nokta bırakmayıp firma isminizi bütün kıtaya duyurmak ana göreviniz.

Trenler, yakıt, hız, bakım, güvenilirlik, güç gibi birçok detay barındırıyor. Bu detaylar şirketiniz için çok önemli. Çünkü tren yola çıktığında vereceği bir arıza, yolcuların veya yükün hedefe geç kalması demek. Bu durum aynı zamanda alacağınız paranın düşmesi hatta sizin borçlanmanız anlamına geliyor. Vaad edilen sürede hedefe ulaşan trenler ise size bir servet kazandırabilir.

Bakım ücretleri yüksek trenler kazanç elde etmeden zarar elde etmek için birebir. Bu nedenle karlılığından emin olmadığınız rotalarda yüksek bakım masraflı trenler çalıştırmamaya özen göstermelisiniz. Trenler gerçekte kullanmış birçok modelden oluşmaktadır. Vagonlarda yine aynı şekilde gerçekte kullanılmış olduğundan görüntü olarak oldukça gerçekçi durmaktadır.

Trenler ile yolcu veya yük taşıyarak kazanacağımız para az gelebilir. Bu nedenle istasyonlara bazı binalar kurup, bu binalar aracılığı ile para kazanabilirsiniz. Örneğin bir şehre otel, restourant gibi binalar kurduğunuzda treni bekleyen yolcular konaklayabilir yada karnını doyurabilir. Bu da bu binalar aracılığı ile karlılığınızı arttırmanıza yarayacaktır.

Oyunun ekonomi kısmı birçok Tycoon oyununun kıskanacağı cinsten. Şirketinizi büyütmek için halka açılabilir ve hisse senedi satarak borçlanabilirsiniz. Kazanç elde ettikten sonra bu hisse senetlerini geri toplayıp, rakip firmaların hisse senetlerini de alarak onların şirketlerini bünyenize katabilir yada hisse senedinden de kar elde edebilirsiniz. Şirketinizi satıp, eski şirketinize rakip yeni bir şirket kurabilirsiniz tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

Eskimeyen bu oyunu mutlaka oynamanızı tavsiye ediyoruz.

Oyun:

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir