Transport Fever İncelemesi

Taşımacılık, tekerleğin icadı ile ortaya çıkan ve şehirlerin birbirleri ile etkileşimde kalması için olmazsa olmaz bir faaliyettir. Bu faaliyete bilgisayarınız üzerinden yön verebileceğiniz harika bir oyun tanıtacağım bugün sizlere. Transport Fever, Amerika kıtasının bir bölümü veya Avrupa kıtasının bir bölümünü oyunlaştırıp bizlerin şehirlerin ihtiyacınız karşılamak adına bir takım ticari faaliyete girişmesini destekleyen yeni nesil Transport Tycoon oyunudur.

Bu alanda efsane olan OpenTTD’nin yerini alıp alamayacağı aşikar olsa da oyun yenilikleri ve grafikleri ile adından söz ettirmeyi başarıyor. Tramvay, otobüs, kamyon gibi karayolu araçları ile kendinizi geniş bir haritada yine belirlediğiniz bir tarihte başlayarak şehirlerin ihtiyaçlarını giderecek hatlar kurup bu hatlarda hizmet veren bir taşımacılık şirketi oluşturabilirsiniz.

Sadece Karayolu mu ?

Tabi ki bu sorunun cevabı hayır. Fakat en düşük maliyetli olan karayolu olduğu için bunu tercih ederek oyuna giriş yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ardından demir ağlarla örmeye başlayabilirsiniz bulunduğunuz haritayı. Tren seferleri de yetersiz kaldıysa hiç sorun değil, Havayolu firması kurmak için geç bile kaldınız bence. Hemen büyük kapasiteli ve gerçek uçak firmaları tarafından üretilen uçakların yolcu taşıyabilmesi için potansiyeli bulunan şehirlere havalimanı kurmak için acele bile edebilirsiniz.

Havalimanı ve tren istasyonları gibi merkeze otobüs durağı kadar yakın kurulamayacak binalar için insanların bu binalara ulaşmasını kolaylaştırmanız sizin için çok faydalı olacaktır. Bunu ise şehir merkezine kurduğunuz otobüs durakları ile bu binalara en yakın noktaya yolcu nakledebilirsiniz. Otobüsleri şehirler arası kullanacağım derseniz sıkıntı değil, tramvay seferleri yolcular için bulunmaz kaftan olacaktır.

Oyunun Artıları;

+ Grafikler mükemmel, harita detayları gerçekten çok uçuk ve günümüz teknolojisine sahip bir oyun olduğu için oyun çözünürlüğü tatminkar.

+ Mod desteği sayesinde indirilebilir içerikler ile oyun keyfini arttırmaya yönelik adımlar atılmış. Kolay mod kurulumu ile günümüz dünyasında kullanılan araç ve gereçlerle oynama imkanı sağlıyor.

+ Geniş taşıma filosu oluşturabilir birden fazla nakliyat yöntemi kullanabilirsiniz. Hava, deniz, kara yolları aracılığı ile yolcu ve hizmet taşıma imkanı sunan oyun ayrıca fabrikasyon sistemini iyi işlemiş. Hammadde giren fabrika içerisinde hammaddenin koyulduğu alanlar ile işlenen hammaddenin çıktısı farklı yerlerde istifleniyor. Animasyonlar oldukça başarılı.

+ Anlaşılır bir arayüze sahip ama eksikleri illaki var.

Oyunun Eksileri;

Bu alanda yapılmış en iddialı oyun Transport Tycoon’ı geçebilmiş değil.

Optimizasyon sorunları nedeniyle yersiz yere bir kasmaya neden oluyor. Buda oyundan soğumak için yeterli bir sebep bizce.

Eski araçlarla dolu bir hatta araçları yenilemek için yeni araçları hatta ekleyip eski araçları tek tek garaja göndermek gerekiyor. Bu işlem biraz yorucu.

Base fiyatları ile taşınan kargoya verilen fiyatlar dengesiz, oyunun ekonomisi biraz tutarsızlık gösteriyor.

Özellikler tren yolu sekronize ederken can sıkıcı hatalar almanız mümkün. Yinede bıkmadan usanmadan deneme yanılma yöntemleri ile bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Oyun:

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir