Transport Tycoon Kara yolu Taşımacılığı Nasıl Yapılır ?

Nakliyat şirketi işletme oyunu olan OpenTTD ile kara yolu taşımacılığının nasıl yapıldığını resimli olarak sizlere aktarmak istedik. Sevilen tycoon oyunu, Transport Tycoon’u ücretsiz indirmek için tıklayın. Oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Transport Tycoon incelemesi sayfamıza göz atabilirsiniz.

Not: Resimlere tıklayarak büyük boyutta görüntüleyebilirsiniz.

openttd_karayolutasimaciligi_01

Taşıma yapılacak iki şehir arasında yol bağlantısı olmalı. İlk olarak yol yapımından bu iki şehir arasına bir yol çekiyoruz.

openttd_karayolutasimaciligi_02

Şimdi ise Araçları satın almak ve bu araçların bakımları için yolun orta kısmına bir tane yada şehirlerin girişlerine birer tane yapabileceğimiz Garajı ekliyoruz. Yol üzerine eklemeyi unutmayın. Yönünü garaj ekleme kısmından değiştirebilirsiniz.

openttd_karayolutasimaciligi_03

Taşıma yapabilmek için durak eklemeliyiz. Ben bu yazımda sizlere iki şehir arasında yolcu taşımacılığını göstereceğim için otobüs durağı seçtim. Siz dilerseniz kamyon ile posta ve eşyada taşıyabilirsiniz.

openttd_karayolutasimaciligi_04

Şimdi garaja tıklıyoruz ve açılan garaj ekranında Yeni araçlar simgesine tıklıyoruz. Buradan ise ihtiyacımız olan aracı seçip satın ala tıklıyoruz.

openttd_karayolutasimaciligi_05

Araç satın aldıktan sonra açılan araç ekranında sarı ok işaretine tıklıyoruz ve Talimatlar bölümünü açıyoruz. Buradan ise Git’e tıklıyoruz.

openttd_karayolutasimaciligi_06

Git’e tıkladıktan sonra otobüsün çalışmasını istediğimiz ilk durağın üzerine gelip tıklıyoruz. Ardından tekrar Git’e tıklayıp ikinci durağın üzerine gelip tıklıyoruz.

openttd_karayolutasimaciligi_07

Böylece talimatlar kısmında otobüsün gitmesi gereken iki durağın ismi yazıyor. Ardından Durdu yazan yere tıklayarak aracın bu iki durak arasında çalışmasını başlatabiliriz.

openttd_karayolutasimaciligi_08

Resimde de görülebileceği gibi araç hedef durağa doğru ilerliyor. Hedef durağa vardığı zaman diğer hedefe doğru ilerleyecek. Oyuna yeni başlıyorsanız Durağa geldiğinizde henüz yolcu olmayacak ama ikinci sefere otobüsünüz dolu gideceğinden emin olabilirsiniz.

Bir sonraki anlatımda görüşmek üzere…

Oyun:

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. 21 Eylül 2016

    […] önce buradaki yazımızda resimli olarak anlatmıştık. Daha detaylı anlaşılması adına videolu anlatım […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir